Pokój dla rodzeństwa

 

Jedna z moich przyjaciółek poprosiła mnie ostatnio o zaprojektowanie pokoju dla jej córek. Są to ośmioletnie bliźniaczki, które bardzo mocno mają rozwinięty estetyczny instynkt. I chociaż są to jeszcze małe dzieci, to doskonale wiedzą czego chcą. Po krótkiej rozmowie z dziewczynkami szybko przekonałam się, że nie będzie łatwo, ale bardzo lubię takie wyzwania.

Zasada urządzania tego pokoju była dosyć prosta. Dostałam krótkie wytyczne i po prostu musiałam się ich trzymać. Na szczęście pokój dziewczynek jest dosyć duży, i połączenie wiele funkcji nie było zbyt trudne. Urządzanie pokoju dla rodzeństwa nie jest prostą sprawą, ale w tym konkretnym przypadku pomieszczenie miało mieć charakter królewskiej komnaty. Tak też się stało. Zobaczcie co udało mi się zaprojektować:

fc76f4417ff7b783a5b603109218dfc2

 

W tym pomieszczeniu dominują pastelowe i bardzo dziewczęce kolory. Myślę, że fajno udało się wyznaczyć strefę do odpoczynku i do nauki. Zamiast jakichkolwiek ścianek działowych czy rozstawiania parawanów zastosowałam zwykłe białe zasłony. Nawet jeśli jedna z bliźniaczek nie będzie miała ochoty na sen, to druga swobodnie może rozciągnąć zasłonę i dzięki temu zyska trochę intymności. Tuż pod samym oknem postawione zostało duże biurko robione na zamówienie. Mebel jest na tyle duży, że dziewczynki nie będą sobie przeszkadzać. Całość została podkreślona przez ładną wzorzystą tapetę. Jako dziecko zawsze marzyłam o takim pokoju i teraz w końcu udało mi się zrealizować to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *