Okna- czyli nie tylko firany

 

Kiedy wybieram się na wieczorny spacer z psem to czasami lubię oglądać aranżacje okien. Mieszkam na sporym osiedlu i muszę przyznać, że praktycznie w każdym mieszkaniu można zaobserwować inną dekorację okienną. Jedni stawiają na klasyczne firany, inne rezygnują z ozdabiania okien, a jeszcze inni wybierają coś bardziej nowoczesnego. Dziś postaram się Wam w kilku prostych zdaniach opisać najważniejsze trendy.

Po pierwsze, firany. Większości kojarzą się one z minioną epoką. Należałoby jednak wspomnieć, że firany mogą przybierać bardzo nowoczesne formy. Tiulowe materiały, różnorodne upięcia, a także mnogość kolorów sprawiają, że firanka może być świetną dekoracją do salonu, kuchni i pokoju dziecięcego.

images (1) images (2) images

Jeśli szukamy jakiejś ozdoby okiennej to powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim patrzmy jaka jest podstawowa funkcja danego pomieszczenia. Do łazienki czy do sypialni bardziej sprawdzają się rolet niż firany. Z kolei salon, lub jadalnia to zasłony i fantazyjne upięte firanki. Liczy się także nasłonecznienie i chęć zachowania prywatności. O ile w bloku na siódmym piętrze przechodniom trudno będzie zajrzeć do naszych okien, o tyle na niższych kondygnacjach dokładnie widać co robią domownicy, dlatego też grube zasłony lub opuszczane rolety będą świetnym wyborem do takich pomieszczeń.

images (1) images (2) images

Aranżacja okna to także parapet. Często o nim zapominamy, a przecież wystarczy postawić na niego kilka kwiatów, lub zapachowych świec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *