Dobieramy pościel

 

Aranżacja sypialni wydaje się być bardzo prostą sprawą, wystarczy wstawić duże łóżko, pomalować ściany, zadbać o miękką wykładzinę i gotowe. Tymczasem okazuje się, że nie jest to takie proste zadanie. Z jednej strony musimy pamiętać o funkcjonalności, a z drugiej powinniśmy zwracać uwagę na dobór poszczególnych dodatków. Mnóstwo znajomych urządzających sypialnie zadawało mi jedno kluczowe pytanie. Brzmiało one „ jak dobierać pościel?”

W zasadzie istnieje kilka prostych dróg. Przede wszystkim możemy kierować się własnymi upodobaniami. Jeśli lubujemy się w błękitach to nasze pościele również mogą mieć taką barwę. To od nas zależy jaki gatunek i wzór wybierzemy. Jeśli chodzi o pory letnie to strzałem w dziesiątkę mogą okazać się pościele satynowe, lub z satynowe z domieszką bawełny. Zimą lepiej wybierać pościele flanelowe, bawełniane lub z kory. Wracając do kolorystyki,  to poza własnymi upodobaniami możemy uwzględniać także kolor ścian, podłóg i mebli. I tak na przykład klasyczna sypialnia w beżach ładnie będzie się prezentować w pomarańczowej, brązowej lub fioletowej pościeli.

images (1) images (2) images (3) images

Istotne są także poduszki ozdobne oraz kapa na łóżko. Jeżeli łóżko przykrywamy tylko specjalnym okryciem, to jego kolorystyka powinna być dopasowana do całego wnętrza.

images (1) images

3 komentarze do “Dobieramy pościel”

  1. ja wybieram pościel przede wszystkim kolorystycznie, żeby miały żywe, intesywne i mocne barwy, cieniowane tez są bardzo ładne 🙂

    1. ja również jak wybieram pościel to zwracam uwagę na kolory, połączenia barw i wzory, choć również także zwracam szczególną uwagę na jakość pościeli, tak, żeby przy pierwszym praniu nie uległa zniszczeniu. Jednak czasem muszę przyznać to trudne zadanie 😀

  2. Zaleta bawelny jest jej duza wytrzymalosc. Posciel wykonana z dobrej jakosc wlokien wytrzyma wiele pran. Jest higieniczna , ma dobra zdolnosc do pochlaniania wilgoci. Bawelne mozna prac w wysokich temperaturach, dzieki czemu pozbywamy sie wielu drobnoustrojow . Jest przyjazna dla alergikow, nie uczula. Mowa tutaj o czystej bawelnie, bez alergenow w postaci wadliwych barwnikow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *