Aranżacja okna w sypialni

Światło dzienne wpadające do naszych wnętrz przez okna jest niezwykle ważnym elementem mającym wpływ na wykonywanie poszczególnych projektów. Od tego czy w danym pomieszczeniu jest widno uzależniony jest nie tylko dobór oświetlenia, ale także kolor mebli, ścian i podłóg. W większości pokojów zależy nam, aby tego naturalnego światła było jak najwięcej. Im większe okna tym lepiej. Jeśli jednak chodzi o sypialnię, to tam przede wszystkim zależy nam na zachowaniu intymności i odpowiedniej atmosfery. Co zatem zrobić jeśli w naszej sypialni mamy spore okno?

Jednym z najprostszych sposobów jest odpowiednie zaaranżowania okna. I w tym miejscu warto wspomnieć, że najlepszą metodą jest wybranie funkcjonalnego rozwiązania które pozwoli nam w zależności do potrzeb albo odsłanianie albo zasłanianie okna. Opcji jest kilka, a ich wybór powinien być uzależniony od  naszych upodobań . I tak na przykład możemy zdecydować się na klasyczne białe firany. Do sypialni możemy wybierać gęste lub wzorzyste tkaniny. Firany mogą być powieszone w klasyczny sposób, ale mogą być także fantazyjne upięte.

białe-lniane-zasłony-w-salonie

 

Drugą propozycją również będą firany i zasłony, ale w nieco nowocześniejszym wydaniu. Jeżeli nasza sypialnia ma styl glamour, to taka opcja będzie jak znalazł.

biala-sypialnia-styl-romantyczny-lozko-firany

 

Rozwiązaniem numer trzy na aranżację okna w sypialni będę szeroko pojęte rolety i żaluzje. W tej kwestii wybór jest naprawdę bardzo duży, a rolety mają tą zaletę, że możemy całkowicie odciąć się od światła dziennego, lub w miarę potrzeb swobodnie możemy sterować tym dostępem.

Roleta-Chintz-sypilania

shutterstock_114431533_660

sypialnia_nowe

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *